Правовий статус



У законодавчому полі термін «територія проведення антитерористичної операції» запроваджений Законом України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», прийнятим 2 вересня 2014 року[14]. Згідно з ним, це "територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку[⇨], де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року „Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України“ від 14 квітня 2014 року № 405/2014[6]».
Закон передбачає низку тимчасових заходів для підтримки суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність на території проведення АТО та осіб, які проживають там. Зокрема:
  • мораторій на нарахування пені та штрафів на основну суму заборгованості за кредитами та за послуги ЖКГ;
  • мораторій на проведення перевірок у сфері господарської діяльності;
  • звільнення від орендної плати за землі державної та комунальної власності, державне та комунальне майно;
  • деякі інші[14].
У часовому вимірі Зона АТО почала існувати 7 квітня 2014 року. На території Харківської області вона існувала до 14 вересня 2014, а на території Донецької та Луганської областей продовжує існувати досі[15].
Особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, перебуваючи безпосередньо на території АТО в період її проведення, надається статус учасника бойових дій[16].
1 березня 2017 року з'явилася Постанова Кабміну «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», яка у складі «району проведення АТО» виділяє контрольовану і неконтрольовану територію України[17].

Комментариев нет:

Отправить комментарий